Prześcieradeł na rynku pojawiło się ostatnimi czasy bez liku. Prawdziwą furorę zaczęły robić prześcieradła frotte z gumką. Dzięki gumce wszytej przy samych brzegach prześcieradło można śmiało zakładać na łóżko bez obaw, że zsunie się z niego podczas snu. Prześcieradła z gumką stały się ulubionymi prześcieradłami mam, których dzieci w nocy gonią za piłką, skaczą i kopią w łóżku co się da. Niestety, prześcieradła z frotte niższej jakości dość szybko się spierają, więc gumkę zaczęto dodawać do innych rodzajów prześcieradeł i tym sposobem na rynku dostępne są prześcieradła z różnych materiałów z wszytą gumką przy brzegach.

Najpopularniejsze na rynku są prześcieradła bawełniane, z kory, satynowe, adamaszkowe, z flaneli i z jersey. Prześcieradła z adamaszku cechuje wysoka wytrzymałość, połysk i długotrwała biel. Dzięki tak wysokiej estetyce prześcieradła adamaszkowe są często stosowane w wielogwiazdkowych hotelach i pensjonatach.

Prześcieradła z jersey są znacznie tańsze i powszechnie dostępne. Charakterystyczne dla nich jest precyzja wykonanie, nie snują się, a dzięki elastyczności tkaniny idealnie dopasowują się do kształtu materaca. Pasują również do większości rodzajów pościeli, m.in. pościeli z bawełny lub pościeli z kory. Prześcieradła z flaneli są z kolei uznawane za najbardziej trwałe i najcieplejsze, przeznaczone są na każda porę roku. Flanela to trwały, gruby materiał, do tego miły i przyjemny w dotyku. Prześcieradła flanelowe są niezwykle trwałe, kolor pozostaje żywy nawet po wielokrotnym praniu. Wiele użytkowników tego typu prześcieradeł uważa, że flanelowe mają atrakcyjną cenę i gwarantują wysoki komfort odpoczynku. Flanelowe prześcieradła są bardzo podobne do prześcieradeł z kory: te również są trwałe, wygodne i nie spierają się. Dodatkowo, podobnie jak pościel z kory, nie wymagają maglowania i prasowania.

Ostatnio, wraz z prześcieradłami w zestawie można kupić również poszewki na jaśki, a nawet narzuty i koce. Prześcieradło nie musi być idealnie dopasowane kolorystycznie do reszty pościeli, ponieważ jest najmniej widoczną częścią pościeli. Najważniejsze, aby było wygodne i spełniało nasze oczekiwania.